aktywności w pobliżu

okolica

W Kołobrzegu turyści chętnie odwiedzają port, gdzie  podziwiają różnorodność statków, oraz  udają się w rejsy po Bałtyku. Każdy znajdzie coś dla siebie, rejsy widokowe, rejsy dla wędkarzy, płetwonurków.

Gminne Centrum Sportu i Rekreacji to nowo otwarte miejsce dla dzieci i dorosłych. Wypoczywający aktywnie mają do dyspozycji salę sportową, siłownię, salę fitness, korty tenisowe, boiska do koszykówki, siatkówki, badmintona oraz minigolf.

Jezioro Resko

Jezioro Resko Przymorskie to jedna z miejscowych atrakcji. Przy jeziorze znajduje się wypożyczalnia sprzętu pływającego oraz przystań, która jest idealnym miejscem wypoczynku dla amatorów sportów wodnych oraz wędkowania. Dla szukających dobrej zabawy, swoje usługi oferuje także szkoła windsurfingu i kitesurfingu.

Trasy biegowe i rowerowe

Przez Dźwirzyno biegnie  wiele  tras rowerowych i biegowych , a  malowniczość ich  urzeka coraz większe grono zarówno amatorów jak i  zawodowych sportowców.

Muzeum to atrakcja dla miłośników militariów. Podstawą zbiorów są bogate zbiory oręża i umundurowania pochodzących z wykopalisk na terenie wczesnośredniowiecznego Kołobrzegu.

Pomerania to największy park rozrywki na Pomorzu zachodnim. Na terenie parku znajdują się karuzele, hala zabaw, wioska wikingów, strefa basenów oraz mini zoo. Miejsce na wspaniałą zabawę zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

latarnia morska i molo

12 km od Dźwirzyna w Kołobrzegu znajduje się latarnia morska. Obecnie wieża latarni wynosi 26 metrów.
Niedaleko latarni warto odwiedzić kołobrzeskie molo – idealne miejsce do zrobienia pamiątkowego zdjęcia z wakacji.

amfiteatr dźwirzyno

Innym miejscem polecanym przez mieszkańców Dźwirzyna jest amfiteatr. Latem są w nim organizowane różnego rodzaju imprezy jak np. występy kabaretów, koncerty i inne występy artystyczne.

Kościół bogaty w zabytki sztuki. Istnieje możliwość wjazdu na taras widokowy bazyliki i podziwiania panoramy miasta.
Adres: ul. Mariacka 5

Ogrody Hortulus w Dobrzycy to kompleks ogrodów pokazowych tworzonych już od ponad 25 lat z miłości do natury i z potrzeby dzielenia się tym, co piękne z innymi. Miejsce wypoczynku, rozrywki oraz edukacji przyrodniczej.